آیا استفاده از لیوان چوبی برای قهوه بی خطر است؟      

تخته سرو چوبی | کد 3590D

ممکن است به فکر خرید یک فنجان یا لیوان چوبی برای لذت بردن از قهوه صبح خود باشید، اما ممکن است نگران این باشید که آیا مصرف مایعات در این نوع ظروف بی خطر است یا خیر. در ادامه بررسی می کنیم که آیا استفاده از لیوان چوبی برای قهوه بی خطر است؟

فهرست مطالب

نکات مهم در استفاده از لیوان چوبی برای مصرف مایعات

اگر می خواهید مطمئن شوید که لیوان جدید شما برای نوشیدن قهوه مناسب است، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد.

لیوان هایی با پوشش رزینی می توانند در برابر دماهای بالاتر مقاومت کنند

اگر محیط محلی شما بسیار خشن است، ممکن است نیاز به مراقبت ویژه از لیوان های روکش شده با رزین خود داشته باشید. آنها باید در مکانی تاریک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری شوند. برای حفظ دمای ثابت، حتی اگر در مکان سردتری کار می کنید، یک بخاری فضای متوسط ​​در منطقه ریخته گری رزین خود داشته باشید.

دو دلیل اصلی این امر به شرح زیر است. برای شروع، احتمالاً آثار هنری شما به دلیل گرما از تجهیزات شما خراب می شوند. دوم، فنجان‌های روکش‌شده با رزین شما می‌توانند مایعات داغ را حمل کنند، اما پوشش‌های آن‌ها احتمالاً در اثر گرما شکسته می‌شوند.

اگر می خواهید فنجان های با روکش رزین شما در برابر گرما مقاومت کنند، باید مراقب مخلوط باشید. رزین و هاردنر اندازه گیری شده را با یک میکسر هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند. برای به دست آوردن نسبت های مناسب، باید این کار را حداقل برای یک دقیقه انجام دهید.

اگر در یک منطقه گرم زندگی می کنید، دستگاه رطوبت گیر وسیله مفیدی است. علاوه بر این، یک منطقه سردتر برای اجازه دادن به رزین برای خشک شدن ترجیح داده می شود.

استفاده از روغن کرچک برای پوشش لیوان

ممکن است از روغن بذر کتان برای ضد آب کردن لیوان قهوه چوبی شما استفاده شود. همچنین باعث درخشش می شود. ممکن است هم در نمای بیرونی و هم در داخل لیوان شما استفاده شود.
 روغن گردو که تیره‌تر از روغن بزرک است، گزینه دیگری است. این روغن اغلب به عنوان جایگزینی برای روغن بذر کتان استفاده می شود. این به عنوان یک پوشش برای لیوان های چوبی نیز کار می کند.

مطلب پیشنهادی:
ایده های سفره هفت سین چوبی

روغن استخراج شده از دانه های کتان به عنوان روغن بذر کتان شناخته می شود. برای تزئین چوب استفاده می شود و خوردن آن بی خطر است. همچنین اغلب برای محافظت از اثاثیه گران قیمت استفاده می شود.

روغن بذر کتان پخته شده برای خرید عرضه می شود. به خاطر داشته باشید که این روغن بذر کتان تصفیه شده به اندازه نوع خام آن سالم نیست. گاهی اوقات مواد شیمیایی به طور مخفیانه به انواع در حال جوش راه می یابند. همچنین این امکان وجود دارد که قابل احتراق باشد. با انتخاب نسخه خام به جای آن از این امر جلوگیری کنید.

موم زنبور عسل

یک لیوان چوبی یک وسیله جانبی خوب برای نوشیدن یک نوشیدنی سرد است. اگر قصد دارید از آن برای نوشیدنی گرم استفاده کنید، مطمئن شوید که درزگیر برای مصرف مناسب است. با این روش ساده فنجان خود را بدون لک و ضد آب نگه دارید.

اگر می خواهید آب بندی لیوان های چوبی خود را انجام دهید، چند گزینه برای درزگیرها وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. روغن بذر کتان، موم زنبور عسل و روغن معدنی همگی گزینه های مناسبی هستند. هر یک از این موارد دارای مزایا و معایبی هستند.

برای اهداف آب بندی، روغن بذر کتان به خوبی کار می کند. اگرچه این روغن هدف خود را در آب بندی بیرونی یک فنجان چوبی انجام می دهد، روغن بسیار قابل احتراق است. برای اطمینان از یک پوشش ضد آب، باید بسیاری از پوشش ها اعمال شود. و اجرای آن ساده است.

یکی دیگر از گزینه های آب بندی موم زنبور عسل است. بدون دردسر و در خشک نگه داشتن فنجان شما موثر است. همچنین چیزی است که در طبیعت یافت می شود. این به طور گسترده در مغازه های لوازم هنری موجود است.

روغن معدنی شفاف نیز یک درزگیر عالی است. بیرون فنجان را با پوششی نامحسوس می پوشاند. در ساختار سلولی چوب نفوذ می کند و دفاع آن را تقویت می کند.

مطلب پیشنهادی:
سوالات متداول در خصوص بشقاب های چوبی

استفاده از استند لیوان به عنوان مکانی برای نگهداری فنجان ها

استند لیوان راهی عالی برای ذخیره و نمایش مجموعه لیوان های شماست. این کار نه تنها با پاک کردن فضای پیشخوان، آشپزخانه شما را یکپارچه‌تر نشان می‌دهد، بلکه باعث می‌شود آشپزخانه شما مرتب‌تر به نظر برسد.

این محصول در طیف گسترده ای از اندازه ها و طرح ها موجود هستند که معمولاً از چوب یا فلز ساخته می شوند.

نسخه‌های ساده‌تری وجود دارد که فقط برای نگه‌داشتن چند فنجان طراحی شده‌اند، و نسخه‌های پیچیده‌تری نیز برای ذخیره‌سازی طیف وسیعی از اندازه‌ها و شکل‌های لیوان طراحی شده‌اند.

امکان نگهداری مقدار بیشتری از لیوان ها در نسخه هایی با قفسه های زیاد وجود دارد.

استند ماگ و لیوان چوبی در همه جا وجود دارند، اما می توانید انواع فلزی و پلاستیکی را نیز خریداری کنید.

در متن بالا چگونگی استفاده مناسب از لیوان چوبی را بررسی کردیم.

مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از آباژور چوبی و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد.

 

افزودن دیدگاه