انتخاب اندازه مناسب بشقاب ها

بشقاب چوبی | کد 4300D

شما به بشقاب هایی نیاز دارید که متناسب با نوع غذا، سبک ارائه و حتی اندازه قسمت منوی شما باشد. بشقاب ها همچنین باید با هدف خاصی مطابقت داشته باشند: بیشتر بشقاب های بزرگ برای شروع مناسب نیستند زیرا غذا در دریایی از فضای خالی گم شده به نظر می رسد. به همین ترتیب، یک بشقاب 15سانتی غذای اصلی عالی را ارائه نمی دهد، مگر اینکه اندازه وعده ها را به شدت محدود کنید! به این ترتیب، مهم است که اهداف خاصی را که بشقاب شما باید انجام دهد شناسایی کنید و سپس بهترین اندازه را برای برآورده کردن این نیازها در نظر بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی، اندازه ها از الگوی تعیین شده توسط راهنمای اندازه بشقاب ما پیروی می کنند، تعدادی نگرانی دیگر وجود دارد که باید هنگام انتخاب انواع مختلف بشقاب به آنها توجه کنید. در ادامه راهنمای انتخاب اندازه مناسب بشقاب ها را مطالعه خواهید کرد.

فهرست مطالب

نعلبکی چه اندازه ای است؟

قطر اکثر نعلبکی ها بین 140 میلی متر تا 165 میلی متر است، اگرچه این اندازه معمولاً با انتخاب فنجان یا لیوان تعیین می شود. اغلب یک نعلبکی خاص متناسب با یک فنجان خاص ساخته می شود. اندازه فرورفتگی آن طوری تنظیم می شود که به خوبی با پای فنجان مطابقت داشته باشد تا فنجان هنگام حمل به اطراف نلغزد. مهم است که بررسی کنید کدام نعلبکی برای فنجان / لیوان شما مناسب است. آیا روی نعلبکی خود بیسکویت، قاشق چای خوری و شکر می گذارید؟ سعی کنید فنجان و نعلبکی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، اما همچنین مطمئن شوید که نعلبکی شما با اندازه بشقاب های دیگر شما مطابقت دارد.

بشقاب پیش غذا یا پیش دستی چیست؟

بشقاب پیش غذا معمولاً کوچکترین بشقاب روی میز ناهار خوری است و برای سرو پیش غذا و سرگرمی استفاده می شود. این صفحات معمولاً 10 تا 12 سانتی متر قطر دارند و برای نمایش یک آیتم منفرد، آراسته و کوچک استفاده می‌شوند. بشقاب های پیش غذا به دلیل اندازه کوچک و محتاطانه ای که دارند می توانند به عنوان بشقاب های کمکی برای دفع استخوان ماهی یا کیسه های چای استفاده شوند. بسیاری از رستوران ها به سادگی از بشقاب های اولیه برای هر یک از این اهداف استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی:
نکاتی برای ساخت بشقاب ها و ظروف سرو چوبی

یک بشقاب کناری چقدر است؟

بشقاب های کناری معمولاً حدود 140 تا 175 میلی متر هستند و می توانند برای همه چیز از سرو نان قبل از غذا گرفته تا قرار دادن دستمال ها به صورت بهداشتی بالای سطح میز استفاده شوند. اگرچه بسیاری از رستوران‌ها مرتباً از بشقاب‌های کناری استفاده نمی‌کنند، برخی از غذاخوری‌ها ترجیح می‌دهند از یک بشقاب کناری استفاده کنند و بسیاری معمولاً برای تقسیم غذا یا سرو مقادیر کم برای کودکان، درخواست یک بشقاب کناری می‌کنند.

بشقاب برای غذای اصلی

بشقاب های وعده اصلی معمولا 175 تا 200 میلی‌مترسروبوده و اندازه آن به افزایش ارتفاع در ارائه مقادیر نسبتاً کم غذا کمک می‌کند. این بشقاب ها اغلب دارای گوشت یا ماهی مرکزی، همراه با چاشنی یا همراهی هستند که باید رنگ و بافت متضاد را ارائه دهد و همچنین ظاهر کلی را بهبود بخشد.

این بشقاب ها ممکن است به عنوان بشقاب سالاد نیز استفاده شوند، اگرچه بشقاب های سالاد هلالی تعیین شده به گونه ای طراحی شده اند که به خوبی نزدیک بشقاب شام قرار گیرند. تعداد فزاینده‌ای از رستوران‌های مدرن نیز سالادهای جانبی را در کوپه یا کاسه سرو می‌کنند.

بشقاب دسر چه اندازه ای باید داشته باشد؟

اندازه بشقاب‌های دسر معمولاً حدود 200 تا 250 میلی‌متر است، اگرچه گاهی اوقات دسرهای خاصی با اندازه‌های دیگر مناسب هستند.

برخی از رستوران‌ها هنگام سرو دسرهای غنی و از پیش پخته شده از بشقاب‌های کوچک‌تر استفاده می‌کنند.

بیشتر بشقاب های شام چه اندازه ای دارند؟

به طور سنتی، یک بشقاب غذاخوری استاندارد همیشه قطری 25سانتی داشته است. با این حال، در سال های اخیر، تعداد فزاینده ای از رستوران ها استفاده از بشقاب های بزرگتر را انتخاب کرده اند. اینها اغلب لب‌های پهن تراما قاب‌های تزئینی‌تر و گسترده‌تری دارند. این نه تنها غذا را بهتر قاب می‌کند، بلکه توهم یک وعده بزرگ‌تر را ایجاد می‌کند که هنگام بررسی هزینه‌های مواد مفید است.

مطلب پیشنهادی:
چگونه بهترین چوب را برای تخته کار خود انتخاب کنید؟

در متن بالا ابعاد مناسب برای بشقاب ها با کاربردهای مختلف را بررسی کردیم.مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از شمعدان و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد

افزودن دیدگاه