ترکیب دکوراسیون روستیک و مدرن

ترکیب دکوراسیون روستیک و مدرن

روستیک و مدرن دو سبک طراحی هستند که اغلب تصور می شود متضاد یکدیگر باشند. اما وقتی در حال تزئین خانه خود هستید، مجبور نیستید یکی یا دیگری را انتخاب کنید. شما می توانید قطعات روستیک و مدرن را در دکوراسیون منزل خود ترکیب کنید تا ظاهری منسجم و کلاسیک و در عین حال مدرن ایجاد کنید.

فهرست مطالب

چگونگی ایجاد ظاهری مدرن و روستیک

کمی تاریخ اضافه کنید!

اگر می‌خواهید از قطعات روستیک و مدرن در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، با این نکات می‌توانید بهترین فضای داخلی را برای خانه خود انتخاب کنید:

 • یک اثاثیه قدیمی بیاورید.
 • از یک فرش قدیمی یا سایر پوشش های کف استفاده کنید.
 • لوازم آنتیک و اکسسوری های چوبی مانند شمعدان چوبی، گلدان و قاب عکس را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید.
 • یک زره قدیمی را در راهرو یا اتاق نشیمن به عنوان شروع کننده مکالمه قرار دهید!
 • از کاغذ دیواری قدیمی روی یک دیوار برای به روز رسانی فوری بدون رنگ آمیزی استفاده کنید (یا شخصی را استخدام کنید که می داند چگونه این کار را برای شما انجام دهد).

به دنبال یک احساس طبیعی بروید!

هنگامی که قطعات روستیک و مدرن را در دکوراسیون منزل خود ترکیب می کنید، حفظ حس کلی اتاق خود ضروری است. اگر می خواهید فضایی طبیعی و دنج ایجاد کنید، سعی کنید از مواد اولیه مانند چوب و سنگ استفاده کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های طبیعی مانند قهوه‌ای، سبز و بژ برای برجسته‌تر کردن احساس بیرون از خانه استفاده کنید.

الگوهای طبیعی مانند راه راه یا چک کمک می کند تا همه این عناصر را در یک طرح طراحی منسجم به هم بچسبانند که گرما و راحتی را برای هر کسی که وارد فضای دکوراسیون خانه شما می شود، تداعی کند!

به دنبال جزئیات الهام گرفته از وینتاژ باشید!

برای دکوراسیون منزل قدیمی، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • مبلمان با حس روستایی – اگر میز و صندلی ناهارخوری قدیمی در آشپزخانه خود دارید، از آنها استفاده کنید!
 • انواع اکسسوری با حس روستایی – ممکن است از اینکه چقدر چیزهای اطراف خانه را می توان به عنوان دکور تغییر کاربری داد متعجب شوید. حتی می توان از کتاب های قدیمی برای نگهداری ادویه ها یا سایر اقلام کوچک در کشو استفاده کرد.
 • هنر دیواری با احساس روستایی – یا بهتر از آن – خودتان با استفاده از ضایعات چوب احیا شده از پروژه دیگر، برخی از آنها را ایجاد کنید.
مطلب پیشنهادی:
انتخاب میان مبلمان ام دی اف و چوب جامد

به رنگ‌های خنثی بچسبید!

شما می توانید برای ایجاد ظاهری منحصر به فرد، قطعات روستیک و مدرن را در دکوراسیون منزل خود ترکیب کنید، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که رنگ های خنثی متنوع تر هستند. پاپ های رنگی سرگرم کننده هستند و می توان از آنها برای ایجاد یک نقطه کانونی استفاده کرد، اما باید به قدری از آنها استفاده کرد تا بر فضای شما غلبه نکنند.

 • از رنگ برای برجسته کردن زیبایی طبیعی چوب و فلز با انتخاب رنگ‌های روشن مانند کرم یا سفید استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا به مبلمان خود به عنوان یک تکه چوب یا فلز دیگر نگاه نکنید. به چیزی زیبا تبدیل می شود که به دکوراسیون منزل شما شخصیت می بخشد.
 • با انتخاب سایه‌های پررنگ‌تر مانند بنفش یا زرد روشن، از رنگ برای ایجاد حالت یا احساس در اتاق استفاده کنید. این امر باعث می شود خانه شما احساس خوشایندی بیشتری داشته باشد زیرا چه کسی گرمای نور طبیعی خورشید را دوست ندارد؟

مواد روستیک را در مبلمان، لوازم جانبی یا قطعات هنری دیواری بگنجانید!

با گنجاندن آنها در مبلمان، لوازم جانبی یا آثار هنری دیوار، مواد روستایی را در طراحی اتاق مدرن خود بگنجانید.

 • از مواد روستایی برای ایجاد حسی گرم و جذاب استفاده کنید. می‌توانید از چوب‌های اصلاح‌شده برای ایجاد حسی دنج و خانگی در اتاق استفاده کنید. اگر می خواهید میز ناهارخوری شما از چوب اصلاح شده ساخته شده باشد، خرید آنلاین آن را در نظر بگیرید. برخی از وب سایت ها میزهای خانه های مزرعه سفارشی ساخته شده از چوب اصلاح شده و همچنین انواع دیگر مبلمان مانند نیمکت و صندلی را ارائه می دهند.
 • هنگام ایجاد دکورهای منحصر به فرد مانند لامپ یا ساعت چوبی، از مواد روستایی استفاده کنید. شما همچنین می توانید این موارد را در طرح دکوراسیون منزل خود بگنجانید بدون اینکه با سایر عناصر داخل اتاق برخورد کنند.
مطلب پیشنهادی:
اهمیت وجود سینی در دکوراسیون منزل

از بافت های طبیعی مانند چوب و فلز استفاده کنید!

می توانید با مقیاس دکور خود بازی کنید تا حال و هوای متفاوتی را در اتاق خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید احساسی گرم و دنج داشته باشید، از چوب به عنوان ماده اصلی خود استفاده کنید. اگر چیزی مدرن و صنعتی می خواهید، به جای آن فلز را انتخاب کنید. هنگام بازسازی خانه جدید خود پس از نقل مکان، ممکن است بخواهید آن را از ابتدا تزئین کنید.

اگر به دنبال ترکیب این دو سبک در یک مبلمان هستید، مانند میز عسلی یا آباژور، باید به خوبی یکدیگر را تکمیل کنند. به عنوان مثال: اگر قطعه روستیک از همه طرف لبه های گرد دارد (مانند یک کنده قدیمی)، مطمئن شوید که قطعه مدرن شما دارای گوشه های تیز است. در غیر این صورت، ظاهری نامناسب خواهد داشت!

همانطور که در متن بالا مطالعه کردید؛ شما می توانید عناصر روستیک و مدرن را در دکوراسیون خود ترکیب کنید، اما باید مراقب نحوه انجام آن باشید. اگر می‌خواهید چند تکه مبلمان روستایی یا لوازم جانبی را در اتاقی بگنجانید که به سبک مدرن‌تری تزئین شده است، به دنبال جزئیات الهام‌گرفته از کلاسیک باشید. به عنوان مثال، به جای استفاده از پایه های فلزی مشکی روی میز قهوه یا صندلی ، سعی کنید از برنج یا مس استفاده کنید. این کار به قطعه حسی قدیمی می دهد بدون اینکه زیاده روی شود.

برای جلوگیری از درگیری با سایر عناصر در اتاق (یا احساس خیلی روستایی)، هنگام انتخاب مبلمان یا وسایل تزئینی از این دسته، از رنگ‌های خنثی و رنگ‌های تند استفاده کنید. سفید همیشه یک انتخاب عالی است زیرا تقریباً با همه چیز هماهنگ است. شما همچنین می توانید بافت های طبیعی مانند چوب و فلز را در طرح طراحی خود بگنجانید. این مواد زمانی که به درستی با هم ترکیب شوند، هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملی، خود را خوب می کنند، تا زمانی که به درستی استفاده شوند.

مطلب پیشنهادی:
بایدها و نبایدهای استفاده از ظروف چوبی آشپزخانه

مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از آباژور چوبی و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد.

افزودن دیدگاه