راهنمای خرید جا شمعی چوبی

جا شمعی چوبی | کد 1330A

آیا آماده اید که دکوراسیون منزل خود را به طور کامل متحول کنید؟ خوب! زیرا جا شمعی های چوبی راه عالی برای تزئین میز ناهارخوری، اتاق نشیمن یا هر قسمتی از خانه شما که دوست دارید ارائه می دهد! در این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد شمعدان‌های چوبی بدانید را بررسی کنیم!

فهرست مطالب

جا شمعی چوبی چیست؟

شمعدان چوبی  قطعات چوبی تزئینی هستند که می‌توانند دقیقاً همان کاری را که انتظار دارید انجام دهند – نگه داشتن شمع! جا شمعی‌های چوبی می‌توانند در اشکال، اندازه‌ها و سبک‌های مختلف وجود داشته باشند. چه چیزی ساده و روستایی بخواهید، چه پیچیده و آراسته، جا شمعی های چوبی می توانند رویای شما را به واقعیت تبدیل کنند!

فقط مطمئن شوید که ترکیب مناسب نگهدارنده/شمع را قبل از خرید تهیه می کنید، زیرا برخی از نگهدارنده ها برای شمع های مخروطی استفاده می شوند در حالی که برخی دیگر برای شمع های ستونی بهترین هستند. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که روش های مختلفی برای محکم کردن شمع در یک جا شمعی چوبی وجود دارد. شمع‌های چوبی بزرگ به اندازه‌ای عمیق هستند که بیشتر شمع‌ها را تثبیت می‌کنند، اما اگر به مقدار کمی چیز اضافی نیاز دارید تا شمع‌هایتان را کاملاً صاف نگه دارید، می‌توانید بست های فلزی را انتخاب کنید. درج‌های فلزی برای نگهدارنده‌های شمع باعث می‌شود شمع‌های شما همیشه عالی به نظر برسید!

و در حالی که ممکن است انتظار داشته باشید که یک جا شمعی چوبی بلند را به عنوان یک تزئین میز شام ببینید، حقیقت این است که این جا شمعی ها را می توان برای بسیاری از فضاهای مختلف استفاده کرد. مانند میز عسلی یا بخواهید فضایی گرم و دنج در آشپزخانه خود ایجاد کنید یا یک نمایشگر زیبا بر روی طاقچه پنجره خود ایجاد کنید.

آیا می توانید از چوب به عنوان جا شمعی استفاده کنید؟

کاملا! در حالی که بسیاری از جا شمعی‌ها از سرامیک، شیشه یا فلز ساخته شده‌اند، قطعاً می‌توانید از چوب برای جا شمع‌های خود استفاده کنید. همانطور که گفته شد، نگهدارنده‌های چوب به شما امکان می‌دهند کارهای هنری بیشتری را با رنگ، روکش چوب یا روغن انجام دهید که می‌تواند بسیار قابل اشتعال باشد. به همین دلیل است که نگهدارنده های چوبی برای اهداف تزئینی مناسب هستند. با این حال، اگر می خواهید از آنها با شمع استفاده کنید، می توانید! فقط مطمئن شوید که اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

مطلب پیشنهادی:
آیا استفاده از لیوان چوبی برای قهوه بی خطر است؟      

علاوه بر این، توصیه می کنیم هرگز شمع ها را بدون مراقبت رها نکنید. اگر می‌خواهید شمع‌ها را در هولدرهای چوبی خود بسوزانید، اجازه ندهید که شمع‌ها کمتر از 1.5 اینچ بالاتر از نگهدارنده بسوزند. چه از درج های فلزی استفاده کنید یا نه، این امر صدق می کند. چوب زیباست، اما می تواند خیلی خیلی راحت هم آتش بگیرد!

نکات ایمنی جا شمعی چوبی

در حالی که چوب یک ماده عالی برای نگهدارنده شمع است، هنگام استفاده از نگهدارنده های چوبی با شعله باز باید بسیار مراقب باشید. چرا؟ زیرا چوب می تواند بسوزد. به این معنی که هرگز اجازه ندهید شمع های شما زیر یک 3سانت بسوزد، زیرا می تواند باعث آتش گرفتن نگهدارنده های زیبای شما شود! یک نکته ایمنی خوب برای همه استفاده از شمع این است که هرگز شمع های خود را بدون مراقبت رها نکنید، صرف نظر از اینکه از چه نوع نگهدارنده ای استفاده می کنید. ما نمی‌توانیم این قسمت را به اندازه کافی اغراق کنیم: اگر می‌خواهید از جا شمعی چوبی خود استفاده کنید، همیشه آماده باشید.

اگر از جا شمعی چوبی استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که موم مایع روی چوب نریزد. در حالی که واکس شمع به راحتی تمیز می شود، موم داغ می تواند چوب شما را تغییر رنگ دهد یا حتی آتش سوزی کند. بنابراین، حتما مراقبت سعی کنید موم را حداقل چند میلی‌متر زیر لبه فنجان فلزی یا پلاستیکی نگه دارید.

روش های منحصر به فرد برای استفاده از جا شمعی های چوبی

هر کسی هر از گاهی به کمی الهام  نیاز دارد. و چه کسی می گوید که جا شمعی چوبی فقط باید شمع نگه دارند؟ در ادامه چند ایده جالب را بررسی می کنیم:

 جای شمعدان را تعویض کنید

گر همیشه کلید یا کیف پول خود را اشتباه قرار می دهید، درد شما را احساس می کنیم. خوشبختانه، اگر جایی برای گذاشتن جواهرات، اجناس و هر چیز دیگری که در جیب شما شلوغ است. به سادگی با چسباندن یک بشقاب کوچک به بالای جا شمعی چوبی خود، می توانید آن را به مکانی سرگرم کننده و کاربردی برای نگهداری پول خرد در جیب خود تبدیل کنید!

مطلب پیشنهادی:
ده دلیل برای پختن غذا با قاشق چوبی

سینی های طبقه ای

سینی های طبقه ای به شما این امکان را می دهد که چندین سینی با اندازه های مختلف و سطوح مختلف در امتداد یک پایه عمودی داشته باشید. آنها برای چای بعد از ظهر، جشن تولد یا حتی تزئینات عروسی مناسب هستند!

 پایه زینتی

اگر می خواهید دکوراسیون فصلی یا حتی در طول سال ایجاد کنید، گزینه های مختلفی با جا شمعی چوبی دارید. از درخت کاج گرفته تا زیور آلات درخت کریسمس، می‌توانید از هزاران چیز مختلف برای ایجاد پایه‌های چوبی فوق‌العاده برای خانواده و دوستان استفاده کنید!

در متن بالا نکات مهم در استفاده و نگه داری جا شمعی های چوبی را بررسی کردیم. مجموعه تولیدی هوگر خدمت رسان شما عزیزان در زمینه ساخت انواع ظروف چوبی و اکسسوری چوبی با طرح دلخواه می باشد.

افزودن دیدگاه