سوالات متداول در خصوص بشقاب های چوبی

بشقاب چوبی | کد 7950D

در این مقاله قصد داریم یکسری سوالات و موارد مهم در خصوص بشقاب های چوبی را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

آیا بشقاب های چوبی غیر سمی هستند؟

بشقاب های چوبی راهی عالی برای لذت بردن از غذای خود بدون نگرانی در مورد امنیت خانواده هستند.

آیا بشقابهای چوبی برای استفاده بی خطر هستند؟

ظروف چوبی یک گزینه محبوب برای کسانی است که به دنبال جایگزینی برای بشقابهای سنتی ساخته شده از سرامیک، شیشه یا فلز هستند. نگرانی هایی وجود دارد که صفحات چوبی ممکن است به اندازه گزینه های دیگر ایمن نباشند، زیرا می توانند باکتری ها و سموم را در خود جای دهند. با این حال، هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. اگر در مورد ایمنی استفاده از صفحات چوبی نگران هستید، حتما از یک منبع معتبر خرید کنید و صفحاتی را انتخاب کنید که با روکش ایمن مواد غذایی درمان شده اند.

مزایای استفاده از صفحات چوبی چیست؟

بشقاب های چوبی مزایای زیادی دارند که آنها را به انتخابی عالی برای کسانی که به دنبال جایگزینی برای بشقاب های سنتی هستند تبدیل می کند. به عنوان مثال، چوب یک ماده طبیعی است که تجدید پذیر و زیست تخریب پذیر است.

این بدان معنی است که نسبت به پلاستیک یا سایر مواد مصنوعی گزینه پایدارتری است. علاوه بر این، چوب یک ماده غیر سمی است، بنابراین استفاده از آن برای تهیه و سرو غذا بی خطر است.

بشقاب های چوبی نیز ظاهری منحصر به فرد دارند که می توانند جلوه ای از جذابیت روستایی را به چیدمان میز شما ببخشند. آنها همچنین بسیار بادوام هستند و می توانند در برابر سایش و پارگی زیاد مقاومت کنند. اگر به درستی از صفحات چوبی مراقبت شود، می تواند سال ها دوام بیاورد. همچنین نسبت به انواع دیگر بشقاب‌ها احتمال شکستن آن‌ها کمتر است و به این ترتیب گزینه‌ای مطمئن برای استفاده در خانه است.

مطلب پیشنهادی:
چگونه میزهای چوبی را از لکه های آب محافظت کنیم؟

صفحات چوبی از چه ساخته شده اند؟

بشقاب های چوبی غذا بسته به تولید کننده از انواع چوب های مختلف ساخته می شوند. برخی از رایج ترین چوب های مورد استفاده عبارتند از: افرا، گیلاس، توس و بلوط. چوب معمولاً برای از بین بردن رطوبت در کوره خشک می شود و سپس با روغن یا لاک ایمن برای مواد غذایی مهر و موم می شود. دیگر انواع معمول صفحات چوبی بامبو، اقاقیا، ساج و چوب ماهون هستند. بشقاب های بامبو محبوب ترین هستند زیرا سبک وزن و بادوام هستند. صفحات اقاقیا نیز به دلیل استحکام و دوام بسیار محبوب هستند. صفحات چوب ساج گران ترین هستند زیرا کمیاب ترین هستند.

معایب

بزرگترین نگرانی در مورد صفحات چوبی این است که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند. برای جلوگیری از تاب برداشتن باید آنها را با دست بشویید.

بنابراین، آیا آنها غیر سمی هستند؟

بشقاب های چوبی غیر سمی و بی خطر برای تهیه و سرو غذا هستند.

آنها از درختان ساخته شده اند و یک منبع طبیعی و تجدیدپذیر هستند و می توان دوباره از آنها استفاده کرد، که آنها را به یک انتخاب مقرون به صرفه تبدیل می کند.

آنها مستحکم و بادوام هستند و در عین حال سبک هستند و به راحتی قابل حمل هستند. صفحات چوبی جایگزینی سازگار با محیط زیست برای صفحات کاغذی یا پلاستیکی هستند و زیست تخریب پذیر هستند.

چگونه بشقاب چوبی ایمن را پیدا کنیم؟

اگر به دنبال صفحات چوبی ایمن و غیر سمی هستید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  • ابتدا از هر گونه صفحه ای که با مواد شیمیایی یا مواد تکمیل شده تصفیه شده است خودداری کنید. اینها می توانند به غذای شما نفوذ کنند و برای سلامتی شما مضر باشند.
  • دوم، بشقاب های ساخته شده از چوب های سخت مانند افرا یا گیلاس را انتخاب کنید. چوب‌های نرم مانند کاج یا سدر به احتمال زیاد مواد شیمیایی را جذب می‌کنند، بنابراین بهتر است از آنها اجتناب کنید.
  • در نهایت از سالم بودن بشقاب ها برای غذا مطمئن شوید. این بدان معناست که آنها هیچ ماده شیمیایی یا سموم مضری را به غذای شما منتقل نمی کنند. در بسیاری از فروشگاه های آشپزخانه و ظروف می توانید بشقاب های چوبی مطمئن را پیدا کنید.
مطلب پیشنهادی:
چوب فینگر جوینت چیست؟

چگونه از بشقاب های چوبی خود مراقبت کنیم؟

صفحات چوبی شما یک سرمایه گذاری است که باید سال ها با مراقبت مناسب دوام بیاورد.

آیا بشقاب های چوبی برای نوزادان بی خطر هستند؟

بله، بشقاب های چوبی برای نوزادان بی خطر هستند. آنها از مواد طبیعی ساخته شده اند و حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی مضر نیستند.

مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از شمعدان و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد

افزودن دیدگاه