مزایا و معایب استفاده از چوب فینگرجوینت در ساخت ظروف چوبی

ظرف سرو چوبی | کد 4415D

در این مقاله توضیحات مختصر و کاربردی در خصوص فینگر جوینت بیان میکنیم.

فینگرجوینت چیست؟

چوب فینگرجوینت معمولاً طول‌های کوتاه‌تری از الوارها و چوبها هستند که به موجب آن به یک الگوی خاصی تبدیل می‌شوند که به آنها اجازه می‌دهد به راحتی در هم قفل شوند.

انواع مختلفی از چوبهای فینگرجوینت وجود دارد که می توانید از بین آنها برای ساخت ظروف چوبی، عرشه ها و مبلمان خود انتخاب کنید، که محبوب ترین گزینه Merbau و چوب گردو زیرا یک نوع چوب پایدار است.

مزایای فینگرجوینت در ساخت ظروف چوبی

تخته های چوبی با اتصال انگشتی یا فینگرجوینت معمولاً نسبت به تخته های چوب جامد معمولی مقرون به صرفه تر هستند. تخته های اتصال انگشتی در ساخت و ساز معمولاً برای پارکت ها و مناطق عرشه کم تردد استفاده می شود و بسته به ابعاد استفاده شما می تواند راهی برای ایجاد ضایعات کمتر باشد.

معایب فینگرجوینت در ساخت ظروف چوبی

مواد اتصال انگشتی از انتها به انتها به هم چسبانده می شوند که می تواند به مرور زمان در برخی از اتصالات ساختمانی ایراد ایجاد کند، به خصوص اگر عرشه در منطقه ای قرار دارد که در معرض شرایط آب و هوایی نامناسب قرار دارد، ترافیک زیادی دریافت می کند یا مبلمان سنگین روی عرشه قرار می گیرد.

در ظروف چوبی هم نسبت به رطوبت حساسیت بیشتری داشته و در صورت استفاده نامناسب ممکن است ظرف آسیب دیده و تکه های آن جدا شوند.

زیبایی شناسی ظروف فینگرجوینت و تخته های تزئینی ممکن است برای همه جذاب نباشد زیرا اغلب قطعات کوتاه زیادی هستند که انتها به انتها لبه دار شده اند.

در متن بالا مزایا و معایب چوب های فینگرجوینت را بطور مختصر بررسی کردیم. اگرچه چوب های یک تکه گران‌تر هستند، اما در بیشتر موارد راه‌حل بهتری ارائه می‌دهند زیرا قوی‌تر، بادوام‌تر و کمتر مستعد شکست هستند. بهترین تخته چوب برای پروژه فردی شما به محیط، آب و هوا و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد، بنابراین مهم است که برای استفاده در ساختمان سازی عرشه واجد شرایط و با تجربه صحبت کنید.

مطلب پیشنهادی:
مراحل ساخت زیر لیوانی چوبی

مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از آباژور چوبی و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد.

 

افزودن دیدگاه