مزایا و معایب استفاده از کارد و چنگال چوبی چیست؟

مزایا و معایب استفاده از کارد و چنگال چوبی چیست؟

چنگال چوبی یک محصول طبیعی است که از منبع فراوان و تجدیدپذیر چوب ساخته شده است که 100% تجزیه پذیر است. ظروف چوبی که به سرعت رشد می کنند، بسیار سازگار با محیط زیست هستند. در مقایسه با ظروف نفتی و غیر قابل تجزیه پلاستیکی که در محل های دفن زباله در جهان وجود دارند، ظروف چوبی انتخاب مطمئن و بهتری هستند. کارد و چنگال چوبی را می توان از هر نوع چوب سخت مانند توس و افرا نیز ساخت. بازیافت کارد و چنگال چوبی با سایر ضایعات غذایی به رفع مشکل رو به رشد پلاستیک و سایر مواد غیرقابل تجزیه و مضر در محل های دفن زباله و خاک کمک می کند.

مضرات کارد و چنگال چوبی چیست؟

چوب یک ماده زیست تخریب پذیر و متخلخل است که در رطوبت غوطه ور می شود و آب را از غذا و آب ساطع می کند. به همین دلیل کارد و چنگال چوبی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست. ظروف چوبی ساخته شده از انواع خاصی از چوب مانند سرو، می توانند مواد غذایی را با بوهای قوی آلوده کنند. این به عنوان نقطه ضعف صفحات چوبی در نظر گرفته می شود. این در حالی است که بیشتر ظروف چوبی از چوب درخت غان و کاج است که عاری از بو است. ظروف چوبی محصول جانبی ساخت و ساز چوبی، چوب وارداتی یا چوب بازیافتی است که ممکن است در طی فرآیند شستشو یا ساخت در معرض مواد شیمیایی قرار گیرد.

بیشتر کارد و چنگال های چوبی برای استفاده ایمن با دقت سنباده و صاف می شوند. با این حال، با خشک شدن چوب، در صورت نگهداری یا جابجایی نادرست، ممکن است تراشه یا ترک ایجاد شود.

کارد و چنگال چوبی برای محیط زیست بی خطر است و جایگزین بسیار مناسبی برای پلاستیک برای تهیه و مصرف مواد غذایی است. هنگامی که به عنوان کارد و چنگال برای یک یا دو منظور استفاده می شود، کارد و چنگال چوبی می تواند برتر باشد. با این حال، ظروف چوبی به عنوان ظروف طولانی مدت برای استفاده روزانه، دوام ندارند و توصیه نمی شوند.

مطلب پیشنهادی:
انتخاب میز کنار سالنی برای اتاق نشیمن

کارد و چنگال بامبو

استفاده از این نوع کارد و چنگال مزایای زیادی دارد. بامبو می تواند به طور مداوم رشد کند، محیط را آلوده نمی کند و نسبتاً سریع کمپوست می شود. با این حال، هزینه آن بیشتر از بسیاری از مواد دیگر است و تولید معمولاً در شرایطی رشد می‌کند که آن را دوستدار محیط‌ زیست‌تر از آنچه به نظر می‌رسد می‌سازد. در اروپا و ایالات متحده که کشتی ها را نیز برای پرورش بامبو نیاز دارند، مانند چین، هزینه ظروف بامبو را افزایش می دهند.

یکی از مزایای اصلی ظروف بامبو این است که می توان آن را کمپوست کرد. بامبو یک چوب طبیعی است و تجزیه می شود و مواد مغذی را به زمین باز می گرداند، جایی که می توان از آن برای کمک به رشد گیاهان دیگر استفاده کرد.

بامبو خیلی سریع رشد می کند، معمولاً با سرعت 2 فوت (0.6 متر) در روز. این می تواند تعداد زیادی کارد و چنگال بامبو را از یک مزرعه کوچک بامبو درست کند. این نوع کارد و چنگال نیز نسبت به بسیاری از محصولات یکبار مصرف دوام بیشتری دارد و می توان قبل از کمپوست شدن، برای مدتی دوباره از آن استفاده کرد.

در متن بالا مزایا و معایب کارد و چنگال چوبی را برشمردیم. مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از شمعدان و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد

افزودن دیدگاه