چوب مناسب برای استفاده در شلف حمام

شلف چوبی دیواری | کد 1290A

اگر به دنبال افزایش فضای ذخیره سازی در حمام خود هستید، قفسه های چوبی گزینه بسیار خوبی هستند. اما سوال اینجاست که کدام چوب بهترین است؟

انتخاب مواد اصلی برای بازسازی حمام می تواند کاری دلهره آور باشد. کیفیت چوب تعیین می‌کند که کیفیت چقدر خوب است و انتخاب نوع نادرست مشکلاتی را برای شما ایجاد می‌کند.

وقتی نوبت به انتخاب نوع چوب مناسب برای شلف چوبی حمام می رسد، ممکن است عواملی را بیشتر از آنچه فکر می کردید در نظر بگیرید. این شامل مواردی مانند این است که آیا قفسه از چوب جامد ساخته شده است و آیا با روشویی حمام یا کابینت حمام مطابقت دارد یا خیر.

فهرست مطالب

بهترین چوب برای قفسه حمام

کاغذ توالت، حوله دستی و سایر اقلام روی قفسه های حمام نگهداری می شود که آن را به یک فضای ذخیره سازی زینتی حیاتی تبدیل می کند. با توجه به این موضوع، ممکن است تعجب کنید که بهترین چوب برای این منظور چیست. پس از تحقیقات بسیار، بهترین چوب برای استفاده برای قفسه حمام شامل کاج، تخته سه لا، کوآ، گیلاس، بلوط قرمز، پادوک، ماهون و ساج است. تا زمانی که چوب به درستی ساخته و تکمیل شود، در حمام عالی به نظر می رسد و می توان از آن برای ذخیره سازی اضافی استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید که حمام ها می توانند محیط های پر از رطوبت باشند. در نتیجه، بسیار مهم است که به این فکر کنیم که چگونه آب بر قفسه های چوبی حمام تأثیر می گذارد. هیچ نوع چوب جامد یا چوب نرمی وجود ندارد که به دلیل خاصیت متخلخل و جذب آب کاملاً ضد آب باشد. برخی از قفسه های چوبی به سادگی در برابر آب مقاوم تر از بقیه هستند.

تخته سه لا

تخته سه لا یک چوب نرم مقرون به صرفه است و اگر به طراحی و رنگ بر خلاف استحکام اهمیت می دهید، انتخابی فوق العاده است. مانند چوب کاج، هرگز وسایل سنگین را در بالای قفسه های حمام خود قرار ندهید. تخته سه لا با ضخامت 2 سانتی متر (3/4 اینچ) برای قفسه بندی حمام مناسب است.

مطلب پیشنهادی:
معرفی انواع چوب مناسب برای ساخت مبلمان

درجات مختلفی از تخته سه لا با درجات صافی متفاوت وجود دارد. چهار درجه مختلف وجود دارد و هر کدام از نظر کیفیت متفاوت هستند. سیستم درجه بندی برای مشخص کردن جنبه های ظاهر نهایی تخته سه لا استفاده می شود.

هنگامی که در مورد تخته سه لا برای شلف حمام تصمیم گرفتید، باید بفهمید که کدام درجه برای شما بهترین است. تخته سه لا با درجه مبلمان برای نگهداری حمام ایده آل است. شایان ذکر است که تخته سه لا استحکام کششی بالاتری نسبت به کاج دارد. تخته چندلای روکش شده نیز یک انتخاب عالی از چوب تیره رنگ است و اگر این ظاهر را دوست دارید بهترین چوب برای استفاده است.

رطوبت را می توان توسط تخته سه لا جذب کرد. درمان آن با چسب مقاوم در برابر رطوبت یا درزگیر شفاف ترجیح داده می شود زیرا در صورت وجود رطوبت بالا، رطوبت یا دمای جوش تحت تأثیر قرار نمی گیرد. این قفسه تخته سه لا را از لایه برداری محافظت می کند.

کاج

چوب کاج نیز یک چوب نرم مقرون به صرفه است و اگر به طراحی و رنگ اهمیت می دهید، انتخاب فوق العاده ای است. هرگز وسایل سنگین را بالای قفسه های حمام خود قرار ندهید.

انواع مختلفی از چوب کاج در بازار موجود است که بسته به درجه، درجات صافی و ظاهر گره های متفاوتی دارند. هنگامی که تصمیم به انتخاب درخت کاج برای قفسه بندی حمام گرفتید، باید بفهمید که کدام درجه برای شما بهترین است. از آنجا که هر درجه دارای تمایزات قابل توجهی است، کاج درجه مبلمان برای نگهداری حمام ایده آل است.

کاج می تواند رطوبت را جذب کند. درمان آن با چسب PVA ترجیح داده می شود زیرا در حضور رطوبت بالا، رطوبت یا دمای جوش تحت تاثیر قرار نمی گیرد زیرا از لایه برداری چوب جلوگیری می کند.

گیلاس

گیلاس یک انتخاب محبوب برای قفسه بندی حمام با ظاهری مدرن است. این یک چوب سخت است که استحکام زیادی به قفسه های شما می دهد. گیلاس یک گزینه فوق العاده است اگر می خواهید بر قدرت تأکید کنید زیرا برای نمایش اقلام سنگین عالی است. از قفسه می توان برای نگهداری حوله ها استفاده کرد. رنگ یاقوتی بسیار گرم و عمیقی دارد که با افزایش سن تیره می شود.

مطلب پیشنهادی:
چگونه لکه های آب را از روی میز چوبی پاک کنیم؟

هنگامی که از گیلاس برای قفسه های حمام خود استفاده می کنید، قدرت و ظاهری فوق العاده در یک قفسه به دست می آورید. این دلیل اصلی افزایش محبوبیت آن است.

چوب گیلاس علیرغم اینکه کاملاً ضد آب نیست، به دلیل ماندگاری بالا از مقاومت بالاتری نسبت به سایر چوب ها در برابر آب برخوردار است. با این حال، برای محافظت بیشتر، استفاده از سیلر روی قفسه های حمام از چوب گیلاس به شدت توصیه می شود. همچنین مقاومت بالایی در برابر انقباض و پیچ خوردگی دارد.

بلوط قرمز

بلوط قرمز چوبی مقاوم است و رنگ آمیزی آن آسان است و طول عمر بالایی دارد. این چوب هم مقرون به صرفه است و هم کار با آن ساده است. استفاده از بلوط قرمز در قفسه‌بندی حمام می‌تواند به شما کمک کند تا با سهولت در دست‌کاری، برش و تکمیل آن، کارآمدتر کار کنید. علاوه بر این، واحد قفسه بندی بسیار کاربرپسند با مقاومت کم در برابر آب و هوا است. بلوط قرمز، بدون شک، یکی از بهترین چوب های سطح بالا برای قفسه های حمام است.

از جنبه منفی، ویژگی های ضد آب و مقاومت در برابر آب بلوط قرمز بسیار محدود است. از طرف دیگر بلوط سفید نسبت به بلوط قرمز مقاومت بیشتری در برابر آب دارد. توصیه می کنیم هنگام کار با بلوط قرمز برای قفسه بندی از روکش بالایی استفاده کنید.

چوب ماهون

اگرچه ماهاگونی یک چوب جامد زیبا و محکم است، اما کار با آن سخت است زیرا سبک وزن نیست. قفسه های حمام ماهاگونی با رنگ قرمز مایل به قهوه ای منحصر به فرد خود می توانند ظاهری کلاسیک به فضای شما ببخشند. با این وجود، استحکام و پایداری به دلیل مقاومت طبیعی فوق العاده است. چوب ماهون به دلیل مرغوبیت بالایی که دارد یک نوع چوب گران قیمت محسوب می شود. قفسه های حمام ساخته شده از چوب ماهون ظاهری غنی دارند که هیچ چوب دیگری نمی تواند با آن مطابقت کند.

مطلب پیشنهادی:
مزایای داشتن ساعت دیواری

مهمتر از همه، چوب ماهون در برابر آب بسیار مقاوم است و بسیار بادوام است و آن را به یکی از بهترین چوب ها برای قفسه بندی حمام تبدیل می کند. هنگام انتخاب چوب، این یک مزیت بزرگ است. با این حال، شایان ذکر است که مقاومت بالای آن در برابر آب نیز یکی از دلایل قیمت بالای آن است، زیرا اغلب چوب‌ها ممکن است رقابت نکنند.

ساج

ساج بسیاری از ویژگی های مشابه چوب ماهون را دارد. این چوب سخت قهوه ای طلایی با طول عمر بالا است. چوب قفسه چوب ساج ظاهری دلپذیر، استحکام استثنایی، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر تخریب زیاد، مقاومت در برابر اسید و ثبات ابعادی را ارائه می دهد.

چوب ساج به طور طبیعی در برابر حشرات مقاوم است و به آن اجازه می دهد دوام بیشتری داشته باشد و نیاز به نگهداری کمتری داشته باشد. این قفسه بندی به دلیل ویژگی های فیزیکی برتر، به اندازه چوب ماهون گران است. این نوع چوب ماندگاری بالایی دارد و قفسه بندی اشیاء سنگین تری را در خود جای می دهد.

چوب ساج در مقایسه با سایر چوب ها از مقاومت بالایی در برابر آب برخوردار است. در برابر تاب خوردگی، پوسیدگی و ترک خوردگی مقاوم است.

نتیجه

انواع مختلفی از چوب برای حمام و مبلمان شما وجود دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، باید بتوانید به لطف گزینه هایی که قبلاً بیان شد، انتخابی عالی داشته باشید. حالا، آیا این وزنی از دوش شما نیست؟ مجموعه تولیدی هوگر ارائه دهنده انواع اکسسوری چوبی اعم از شمعدان و ظروف چوبی بهداشتی و قابل شست و شو می باشد

افزودن دیدگاه