چگونه تخته برش چوبی خود را ایمن کنیم؟

تخته سرو چوبی | کد 7985D

وقتی نوبت به انتخاب ماده ای برای تخته های برش و میزها می رسد، سخت است که بدانید چه چیزی امن ترین و بهترین است. در این مقاله همه چیزهایی که باید در مورد چوب های سالم برای مواد غذایی و پوشش های چوبی ایمن برای مواد غذایی بدانید آورده شده است.

فهرست مطالب

آیا تخته برش چوبی بی خطر است؟

پاسخ کوتاه اکثراً بله است. اما برخی از گونه‌های چوبی وجود دارند که سمی، خیلی نرم یا حساس به رشد باکتری‌ها هستند، بنابراین برای سطوح آماده‌سازی غذا توصیه نمی‌شوند.

گونه های چوبی ایمن برای آماده سازی غذا کدامند؟

به عنوان یک قاعده کلی، اگر درخت آجیل، میوه، برگ یا شیره خوراکی تولید کند، چوب برای غذا ایمن است. اما باید درجه سختی جانکا را نیز در نظر داشته باشید. این متریک، میزان سختی یک گونه چوبی را بر حسب پوند نیرو یا lbf اندازه می‌گیرد. شما چوبی می‌خواهید که در انتهای طیف سخت‌تر باشد تا چاقوها به راحتی آن را خراش ندهند. علاوه بر این، گونه های چوب سلول بسته را انتخاب کنید. این بدان معنی است که چوب کمتر محیط خوبی برای باکتری های بد است. در اینجا گونه های چوبی وجود دارد که هر سه الزامات را برآورده می کنند:

 افرا:

این استاندارد طلایی برای چوب ایمن برای مواد غذایی است. این دارای سختی عالی است، با درجه سختی Janka 1450. همچنین خیلی سخت نیست، به این معنی که چاقوها کدر نمی شوند. همچنین دانه بندی محکمی دارد و به طور طبیعی در برابر آب مقاوم است.  محبوب ترین انتخاب مشتری برای تخته های کار است.

 راش:

دارای درجه سختی جانکا 1300 است، بنابراین شبیه به افرا است. همچنین بیشترین کاهش را نیز خواهد داشت. اما راش ارزان‌تر است، اگر به دنبال چیزی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستید که هنوز هم برای مواد غذایی ایمن باشد.

گردو:

کمی نرمتر از راش یا افرا است، بنابراین آثار چاقو را راحت تر نشان می دهد. اما اگر چیزی می خواهید که لکه های تیره تر را استتار کند، گردو انتخاب خوبی است. پایداری ابعادی بیشتری دارد، بنابراین مجبور نیستید آن را مرتباً آماده کنید. اما بیشتر از دو مورد دیگر در معرض آسیب آب است، زیرا سلول های آن به اندازه کافی بسته نیستند.

مطلب پیشنهادی:
نحوه مراقبت از لیوان چوبی

و در اینجا برخی از گونه‌های چوبی وجود دارد که ما آن‌ها را برای کانتر می‌پسندیم، اما آن‌ها را برای تخته‌های برش، تخته‌های غذاخوری یا سایر سطوحی که بیشتر ساییدگی دارند، توصیه نمی‌کنیم.

 گیلاس:

سختی جانکا 950 پوند، این گونه چوبی ایمن غذایی محسوب می شود و دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز زیبایی است که به طور طبیعی به مرور زمان عمیق تر می شود. شما می توانید از این گونه چوب برای تخته های برش استفاده کنید، اما باید مراقب تنظیم آن برای جلوگیری از آسیب آب باشید.

چه چوب هایی برای غذا ایمن نیستند؟

چوب های سخت عجیب و غریب سمی برای غذا ایمن نیستند. چوب های دانه باز با منافذ قابل مشاهده نیز مطلوب نیستند، زیرا امکان رشد باکتری ها را فراهم می کنند. از گونه های چوبی مانند خاکستر یا بلوط قرمز اجتناب کنید.

روغن گیاهی ایمن برای مواد غذایی برای تخته های برش یا تخته های سرو چیست؟

گونه های چوبی تنها یکی از جنبه های ایمنی مواد غذایی است. مورد دیگر این است که از چه روکش چوبی استفاده می کنید. ما فکر می کنیم که پوشش های طبیعی برای سطوح آماده سازی غذا بهترین هستند. از لاک یا سایر درزگیرهایی که ممکن است پوسته پوسته یا ترک بخورند استفاده نکنید – نمی خواهید این مواد در غذای شما قرار بگیرند! در اینجا توصیه های ما برای پوشش های چوبی ایمن برای مواد غذایی وجود دارد:

  Osmo Top Oil

این محصولی است که ما برای تکمیل تمام میزهای چوبی خود استفاده می کنیم. این با روغن های گیاهی و موم ساخته شده است. این در آلمان ساخته شده است و با الزامات سختگیرانه اتحادیه اروپا برای ایمنی مطابقت دارد.

 پ روغن بذر کتان خام:

این روغن از دانه های کتان به دست می آید. به سطوح چوبی درخشندگی خوبی می بخشد، اما زمان پخت طولانی دارد و نیاز به استفاده مجدد مکرر دارد. از روغن بذر کتان جوشانده استفاده نکنید، زیرا دارای مواد افزودنی است که برای مواد غذایی ایمن نیستند.

مطلب پیشنهادی:
نکات خرید کاسه چوبی برای سرو سالاد

روغن معدنی درجه غذایی:

ما معمولاً عاشق پتروشیمی نیستیم، اما روغن معدنی یک انتخاب رایج برای حالت دادن به تخته های برش و سایر سطوح آماده سازی مواد غذایی چوبی است. این بسیار خالص و “بی اثر” است که به این معنی است که تا آنجا که می تواند نرم است.

یک انتخاب خوب برای کسانی که آلرژی دارند، روغن معدنی درجه غذایی ارزان است و به راحتی پیدا می شود. اما مطمئن شوید که درجه مواد غذایی است.

موم زنبور عسل:

مخلوط با سایر روغن های ایمن برای مواد غذایی، موم زنبور عسل پوششی مقاوم تر در برابر آب ایجاد می کند. در حین خشک شدن بوی نامطبوعی دارد، اما یک ماده مورد علاقه کاملاً طبیعی است.

در متن بالا چوب های مناسب برای تخته های سرو و تخته کار را بررسی کردیم. مجموعه تولیدی هوگر خدمت رسان شما عزیزان در زمینه ساخت انواع ظروف چوبی و اکسسوری چوبی با طرح دلخواه می باشد.

افزودن دیدگاه